Dětské bacily milují vyčerpané matky, které už nemohou. 

Znáš to? V září (a nejen v září) přinesou děti ze školky a ze školky bacily. Všichni lehnou a ty všechny opečuješ. Většinou včetně manžela. Jsi s dětmi doma, máš málo pohybu a neustále jsi k nim ohnutá, nespíš, vaříš vývary a kapeš kapky. A pak, když už se těšíš na své cvičení a normální režim, rýma se spustí Tobě. Jakmile jsou oni zdraví, padneš ty. Dětské bacily totiž milují vyčerpané matky, které už nemohou. 

Nejsi v tom sama, znám to a mám pro Tebe dobrou zprávu. 

I v nemoci a hlavně rekonvalescenci je možné (řekla bych je nutné) cvičit.

  • Aby záda nebolela.
  • Aby nemoc brzy odešla.
  • Abys měla lepší náladu a nezbláznila ses z toho.

Stačí si lehnout na záda, pod hlavu malý (2-3 cm) tlustý ručník tak, aby Tvůj nos směřoval ke stropu. Nohy na židli a záda si jednoduše prodýchni. Stačí na 30 procent a vyčkej až si gravitace pohraje s Tvým hlubokým stabilizačním systémem.

„Cože?“, ptáš se? No, jakmile se o tvrdou a rovnou podložku opírá hlava, hrudník a pánev a BEDRA SE KLENOU NAD PODLOŽKOU JAKO MOST (netlačíš je do podložky!), dojde tak k přirozenému napřímení páteře. A potažmo se zapojí hluboké svaly a právě ty ti pomohou dostat se zpět do kondice.

Nelep tedy bedra k podložce, to se dělalo naposledy v devadesátkách….

A v čem je to cvik? Zkus si tak lehnout a PŘEDSTAVIT SI, že zvedneš obě nohy ze židle /gauče. Opovaž se to opravdu dělat, to v období nemoci, či netrénovaného středu způsobí, že zvedneš nohy tím, že prohneš více bederní páteř a to NECHCEŠ! Zvednout nohy bedrama umí každej, ale zvednout je tím, že opřeš pánev a hrudník do podložky a zvedneš je s plochým břichem, které chrání Tvá bedra to je umění. Chceš to umět? Tak trénuj v pozici, kterou Ti popisuji výše trpělivě a přijď do facebookové skupiny Cvičením k sobě – ženská síla v uvolnění.

Hluboké svaly potřebují klid a dostat se do své délky, mají rády 30% dech. A co Ti dají? Pocit síly, dobré nálady a pocit, že jsi v pořádku. I s rýmou a kašlem jsi stále nejlepší máma pod sluncem pro své dítě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.