Cvičím, protože se mi nechce.

Čistím zuby přesto že jsem rozespalá a unavená, protože vím, že si zubní sklovinu prostě musím chránit a protože mi nové zuby nevyrostou. 

Myju si vlasy každý týden a češu je speciálním hřebenem jemně, protože je mám ráda a vím, že mi jich tolik zas už nevyroste.

Na nehty si dávám bio-laky, protože nechci, aby mi skrze kůži šly do těla chemikálie, které zas tak nepotřebuji.

Pečuju o své tělo tak pečlivě jako o své zuby a vlasy. A tak cvičím, i když se mi nechce. Cvičím, právě proto, že se mi nechce. 

Kdybych totiž čekala až se mi bude chtít cvičit, to bych se načekala. Možná, že bych několik týdnů necvičila a skončila bych s bolestmi zad a blbou náladou. 

Tělo potřebuje pohyb stejně jako auto potřebuje benzín. Svaly se musí pravidelně protahovat a posilovat v jejich délce, fascie potřebují pružnost a klouby vyžadují pohyb.

Cvičení je návyk, který můžeš do svého života prostě dodat. Vím, že stačí jen 10 minut, ale denně.

Jak je to možné? 

Pokud zvolíš chytré cviky, kterými nejdříve páteř napřímíš, pak se stane zázrak. Zapojí se střed těla, který drží to, co má (bedra a břicho v bezpečí stability) a hýbe tím, co to potřebuje – hrudník a kyčle. Před silovými cviky záda, pánevní dno a bránici uvolníš a prodloužíš. Pak teprve pak jim dáš silový cvik, který vytvoří výzvu pro střed těla. „Drž.“ Ploténky, kolena, kotníky pruží a odolávají a milují to a tobě je pak dobře. 

Dostaneš se z hlavy do těla a cítíš vítr ve vlasech, vůni západu slunce a kouzlo okamžiku. Cítíš, jak srdce buší a plíce nasávají vzduch a vnímáš jen to, co je potřeba a pouštíš to, co nepotřebuješ. Stres. Napětí. Strach. 

Prostě jsi a děláš to, co máš před nosem. Život je hezčí, smysluplnější a vděčnost pulzuje tvým tělem. 

A pokud se takto cítíš pár dní za sebou, všimneš si, že břicho je plošší, záda pevnější, kyčle pohyblivější, hlava lehčí a paže elegantnější. 

Proto cvičím, přestože se mi nechce. 

Přece nenechám svou lenost, aby mi překazila tak krásný život. 

Pokud chceš cvičit se mnou, můžeš tudy:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.